GEORG JENSEN. Halsband, sterlingsilver med 6 berlocker i form av djur, 1900-talets mitt. Smycken & Ädelstenar - Collier - Auctionet
GEORG JENSEN. Ring, örhängen, 1 par, manschettknappar, 1 par, sterling silver, design av Harald Nielsen, Gundorph Alberius resp. Georg Jensen. Smycken & Ädelstenar - Smycken - Auctionet
Lås Georg Jensen stämplat HaH 750 med pärlcollier. Vikt ca 7,5 gram. L 47 cm. – Auktionshuset i Örebro AB
GEORG JENSEN, 'Heritage', månstensbrosch och 'Sphere', halsband med akvamarin av Regitze Overgaard, silver. - Bukowskis
Smycken, silver, halsband, 2 par örhängen och kravattnål, Georg Jensen. Metropol - Auktioner i Stockholm och på nätauktion med konst och inredning - 8280